Category: Διαιτησία


Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

Στην Αθήνα θα ταξιδέψουν το Σάββατο οι Στέφανος Μαντάκης και Γιάννης Καραγκιζόπουλος, όπου ορίστηκαν στο παιχνίδι της ΑΕΛ Καλλονής (το γήπεδο της Μυτιλίνης δεν είναι ακόμη έτοιμο) με τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο δεύτερος μάλιστα θα βρεθεί για πρώτη φορά σε αγώνα Super League μετα την προαγωγή του στους πίνακες της ΚΕΔ. Αναλυτικά οι διαιτητές και οι βοηθοί της 3ης αγωνιστικής :

Σάββατο 31/8

ΑΕΛ Καλλονής – ΠΑΣ Γιάννινα
Μαντάκης (Ημαθίας), Σίπκας (Πέλλας), Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας)

Ξάνθη-Εργοτέλης
Κάκος (Κέρκυρας), Δημητριάδης (Μακεδονίας), Καραϊσαρίδης (Πιερίας)

Παναθηναϊκός-Βέροια
Μήτσιος, Τάτσης (Ηπείρου), Βέρρης (Λέσβου)

Κυριακή 1/9

Αστέρας Τρίπολης-Απόλλων Σμύρνης
Ντίτσιος, Ποντίκης (Πρέβεζας), Ζυγούρης (Αιτωλοακαρνανίας)

Ατρόμητος-Άρης
Ιωαννίδης (Αργολίδας), Καρσιώτης (Κορινθίας), Σταθόπουλος (Ηλείας)

ΠΑΟΚ-Πανιώνιος
Δελφάκης (Αρκαδίας), Αλεξέας (Μεσσηνίας), Πετρόπουλος (Αρκαδίας)

Πανθρακικός-Παναιτωλικός
Αμπάρκιολης, Βασιλειάδης (Μακεδονίας), Καραβασίλης (Καβάλας)

Λεβαδειακός-Ολυμπιακός
Τοπούζης (Θράκης), Γουργιώτης (Φθιώτιδας), Δημητριάδης (Καστοριάς)

Δευτέρα 2/9

ΟΦΗ-Πλατανιάς

Δημητρόπουλος (Φθιώτιδας), Τουμπακάρης (Αθηνών), Βλάσσης (Λασιθίου)

*onsports.gr

images

Advertisements

σπαθας ηλιαςΟ Ηλίας Σπάθας ορίστηκε να διευθύνει την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Ατρόμητο για τη 2η αγωνιστική της Super League, ενώ αυτή του Πανιωνίου με τον Παναθηναϊκό θα «σφυρίξει» ο Δημήτρης Στυλιάρας.

Ακόμα βέβαια δεν έχει καθοριστεί η έδρα που θα χρησιμοποιήσουν οι «κυανέρυθροι», ωστόσο από την ΚΕΔ/ΕΠΟ ανακοινώθηκαν οι ορισμοί των διαιτητών για τη δεύτερη «στροφή» του φετινού πρωταθλήματος. Όπως αποφασίστηκε, ο κ. Βοσκάκης από το Ρέθυμνο θα είναι ο διαιτητής του αγώνα ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον ΠΑΟΚ, ενώ στα Χανιά, το ματς του Πλατανιά με τον Αστέρα θα διαιτητεύσει ο κ. Μάνταλος, τον οποίο οι Αρκάδες είχαν… συναντήσει τελευταία φορά στον τελικό του κυπέλλου…

Αναλυτικά οι ορισμοί

Σάββατο 24-8-13

Βέροια-ΟΦΗ
Παππάς (Αθηνών) Βοηθοί: Γεωργαράκος (Αθηνών), Μερκενίδης (Μακεδονίας) 4ος: Βρακας (Ευβοίας)

Πανιώνιος-Παναθηναϊκός
Στυλιάρας (Αιτωλοακαρνανίας) Βοηθοί: Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας), Αναστόπουλος (Αρκαδίας) 4ος: Ευαγγέλου (Αθηνών)

Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ
Βοσκάκης (Ρεθύμνου) Βοηθοί: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου), Δημητριάδης (Καστοριάς) 4ος: Σελίμος (Λακωνίας)

Kυριακή 25-8-13

Πλατανιάς-Αστέρας Τρίπολης
Μάνταλος (Αθηνών) Βοηθοί: Θανασακούδης (Μακεδόνιας), Δημόπουλος (Μακεδονίας) 4ος: Αμπάρκιολης (Μακεδονίας)

ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Σμύρνης
Αρετόπουλος (Τρικάλων) Βοηθοί: Γκάγκας (Λάρισας), Κουρομπίλια (Δυτικής Αττικής) 4ος: Βάτσιος (Δυτικής Αττικής)

Άρης-Καλλονή
Θάνος (Γρεβενών) Βοηθοί: Κούλα (Ξάνθης), Πασχάλης (Ηπείρου) 4ος: Τοπούζης (Θράκης)

Ολυμπιακός-Ατρόμητος
Σπάθας (Πειραιά) Βοηθοί: Καρατζίκας (Αθηνών), Γρεβενης (Χαλκιδικής) 4ος: Ντίτσιος (Πρέβεζας)

Skoda Ξάνθη-Πανθρακικός
Κουκουλάκης (Ηρακλείου) Βοηθοί: Σαραϊδάρης (Μακεδονίας), Γεωργιάδης (Κοζάνης) 4ος: Μήτσιος (Ηπείρου)

Δευτέρα 26-8-13

Εργοτέλης-Λεβαδειακός
Παπαπέτρου (Αθηνών) Βοηθοί: Τσολάκης (Αθηνών), Ελευθερίου (Αθηνών) Δημητρόπουλος (Φθιώτιδος)

διαιτησία1Ανακοινώθηκαν από την ΚΕΔ/ΕΠΟ οι διαιτητές για τις αναμετρήσεις της πρεμιέρας της Super League, με τον Μάριο Λαμπρόπουλο να ορίζεται στον αγώνα του ΠΑΟΚ με την Ξάνθη και τον Πραξιτέλη Ζαχαριάδη σε αυτόν του Παναθηναϊκού με τον Παναιτωλικό.

Τον αγώνα της Καλλονής με τον Ολυμπιακό τη Δευτέρα (19/08), θα διευθύνει ο Κωνσταντίνος Ιωαννίδης από την Αργολίδα.

Αναλυτικά:

Σάββατο 17 Αυγούστου

Ατρόμητος-Εργοτέλης: Κουτσιαύτης Αριστομένης (Άρτας)

Πλατανιάς-Βέροια: Δασκαλόπουλος Γεώργιος (Κορινθίας)

ΠΑΟΚ-Ξάνθη: Λαμπρόπουλος Μάριος (Ηλείας)

Κυριακή 18 Αυγούστου

Απόλλων Σμύρνης-Άρης: Κομίνης Γεώργιος (Θεσπρωτίας)

Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα: Λιαχούδης Γεώργιος (Μακεδονίας)

Λεβαδειακός-Πανθρακικός: Καλογερόπουλος Χαράλαμπος (Αθηνών)

ΟΦΗ-Πανιώνιος: Κύζας Γεώργιος (Δράμας)

Παναθηναϊκός-Παναιτωλικός: Ζαχαριάδης Πραξιτέλης (Μακεδονίας)

Δευτέρα 19 Αυγούστου

Καλλονή – Ολυμπιακός: Ιωαννίδης Κωνσταντίνος (Αργολίδας)

*onsports.gr

βρεσκας1Ανακοινώθηκαν πριν λίγο στην επίσημη ιστοσελίδα της ΕΠΟ οι πίνακες διαιτητών, βοηθών και ταλέντων της 3ης και 4ης κατηγορίας όπως χαρακτηριστικά τους ονομάζει. Σύμφωνα με αυτούς, ο Γιώργος Βρέσκας (φωτ) συμπεριλήφθηκε στη λίστα των ταλέντων 3ης κατηγορίας ενώ παραμένει διαιτητής του συγκεκριμένου επιπέδου. Μαζί του βρίσκονται και οι Γιώργος Μελτζανίδης και Παντελής Τρέβλας, ενώ ο Χρήστος Παυλίδης βρίσκεται στην λίστα με τα ταλέντα της 4ης κατηγορίας.

Το Imathia Sports News εύχεται στους Ημαθιώτες διαιτητές καλή χρονιά και πάντα επιτυχίες.

* Δείτε εδώ τις λίστες

μπριακοςΗ αρχή έγινε με την Super League. Η… βασιλεία του Γιώργου Δούρου έλαβε τέλος, καθώς δεν θα είναι δική του αρμοδιότητα ο ορισμός διαιτητών και βοηθών. Θα ορίζονται από επιτροπή και θα υπάρχει συνεργασία τεσσάρων μελών της ΚΕΔ.

Αυτό τουλάχιστον διέρρευσε ο πρόεδρος της ΚΕΔ Γιώργος Καραμελίδης σε πρόσφατη ομιλία του. Κάτι που σημαίνει ότι το… μέτρο αυτό θα επεκταθεί τόσο στην Football League και κυρίως στην Γ΄ Εθνική σύμφωνα με πηγές της mikriliga.com!

Ούτε ο Δούρος (υπεύθυνος παρατηρητών στην Football League 2), ούτε ο Θανάσης Μπριάκος που ήταν μέχρι και πέρυσι υπεύθυνος τον ορισμό των διαιτητών της κατηγορίας, θα αποφασίζουν μόνοι τους.

Ο ορισμός των διαιτητών-παρατηρητών θα γίνεται από επιτροπή που θα συσταθεί σύντομα, ενώ στους έξι ομίλους που θα υπάρχουν θα τοποθετηθούν υπεύθυνοι για τους τρεις ομίλους του Βορρά και τους υπόλοιπους του Νότου.

*mikriliga.org

Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

Πολύ σημαντικές ειδήσεις για την Ημαθιώτικη διαιτησία περιελάμβαναν οι ανακοινώσεις των πινάκων των διατητών και βοηθών Super League και Football League. 

Η ΕΠΟ ανακοίνωσε πριν λίγο τους πίνακες των επαγγελματικών κατηγοριών, οι οποίοι όπως γράψαμε σχετικά χθες είναι διευρυμένοι καθώς η Ομοσπονδία επέλεξε φέτος να αυξήσει τον αριθμό των διαιτητών και βοηθών στη Super League, «παρασύροντας» έτσι και τις κατώτερες κατηγορίες.

Στη Super League ακλόνητος παραμένει ο Στέφανος Μαντάκης, που φέτος θα έχει και Ημαθιώτη «παρτενέρ»! Ο λόγος για τον Γιάννη Καραγκιζόπουλο, ο οποίος βρίσκεται στη λίστα με τους βοηθούς Super League, παίρνοντας προαγωγή στην ανώτερη κατηγορία του Ελληνικού ποδοσφαίρου. Ο Νεοκαστρινός ρέφερι είχε πολύ καλή παρουσία την περσινή χρονιά και την «εξαργυρώνει» με τον καλύτερο τρόπο. Την ίδια ώρα, o Δημήτρης Καραντώνης επιλέχθηκε ως ταλέντο της Football League, με τους οιωνούς πλέον να δείχνουν πως το επόμενο σκαλοπάτι είναι η Super League. Θυμίζουμε πως την χρονιά που τελείωσε, επιλέχθηκε να διευθύνει παιχνίδι των Play-Off ανόδου στη Football League, που μαρτυρά πως ο Ναουσαίος διαιτητής λογίζεται ως φαβορί για την άνοδο την επόμενη περίοδο.

Στην λίστα με τους διαιτητές της Football League φιγουράρει και το όνομα του Δημήτρη Μαλούτα, ο οποίος παραμένει στην κατηγορία.

Μεγάλη η διάκριση και για τον Στέφανο Παρασίου, ο οποίος βρίσκεται στη λίστα με τους βοηθούς Football League, παίρνοντας προαγωγή από τη Football League 2 που βρέθηκε φέτος. Ο Βεροιώτης ρέφερι είναι από τους πλέον ικανούς βοηθούς της Ημαθίας και είναι εκ των πραγμάτων εξαιρετικά πιθανό να βρεθεί και αυτός στη Super League τα επόμενα χρόνια.

Τέλος, στη λίστα με τους παρατηρητές της Football League βρίσκεται και ο Κώστας Τσιλογιάννης, ο οποίος παραμένει σε υψηλό επίπεδο τα τελευταία χρόνια.

Το Imathia Sports News συγχαίρει τους δύο ρέφερι από την Ημαθία για την άνοδο τους και εύχεται σε όλους υγεία και καλή σταδιοδρομία.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣΠολλά ζητήματα απασχόλησαν το ΔΣ της ΕΠΟ στις 2/8, καθώς πέρα από τη Γ’ Εθνική και τους ομίλους, αποφάσισε την αύξηση του αριθμού διαιτητών και βοηθών στη Super League, ενώ έληξε η τιμωρία των ΕΠΣ Ηρακλείου και Κιλκίς.

Παράλληλα, αποφασίστηκε η επέκταση της συνεργασίας για έναν χρόνο με τους Ομοσπονδιακούς προπονητές Κώστα Τσάνα, Θοδωρή Παχατουρίδη και Βασίλη Γεωργόπουλο.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Σας ενημερώνουμε ότι κατά τη σημερινή του συνεδρίαση το Διοικητικό Συμβούλιο της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας:

1.Κράτησε, πριν από την έναρξή του, ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένου προέδρου και μεγαλομετόχου της ΠΑΕ Καλλιθέα Νικόλαου Σαλευρή.

2.Έκανε αποδεκτή την εισήγηση της Κεντρικής Επιτροπής Διαιτησίας της ΕΠΟ για αύξηση του αριθμού των διαιτητών και βοηθών διαιτητών Super League περιόδου 2013-2014. Έτσι ο τελικός αριθμός για τους διαιτητές διαμορφώθηκε από έως 26 σε έως 30 και για τους βοηθούς διαιτητές από έως 45 σε έως 50.

3.Έκανε δεκτή την εισήγηση της Τεχνικής Επιτροπής για ανάθεση στον κ. Ζουστίνιο της προπόνησης και επίβλεψης των τερματοφυλάκων όλων των Εθνικών Ομάδων.

4.Έκανε δεκτή την εισήγηση της Τεχνικής Επιτροπής για επέκταση της συνεργασίας για ακόμη έναν χρόνο με τους Ομοσπονδιακούς προπονητές Κώστα Τσάνα, Θοδωρή Παχατουρίδη και Βασίλη Γεωργόπουλο.

5.Ενέκρινε την εισήγηση της Επιτροπής Πρωταθλήματος Γ’ Εθνικής Κατηγορίας σε ό,τι αφορά την προκήρυξη του και τον τρόπο καταρτισμού των ομίλων του πρωταθλήματος περιόδου 2013-2014».

*onsport.gr

καραγκιζοπουλοςΟ Γιάννης Καραγκιζόπουλος του Συνδέσμου Ημαθίας ορίστηκε από την Κεντρική Επιτροπή Διαιτησίας ως βοηθός στην αναμέτρηση του Ηρακλή με τη Νίκη Βόλου.

Η Επιτροπή ανακοίνωσε τους ρέφερι της τελευταίας αγωνιστικής των play offs στην δεύτερη κατηγορία. Αναλυτικά:

Τετάρτη 19 Ιουνίου

Ολυμπιακός Βόλου-Παναιτωλικός
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος Αναστάσιος (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί: Βασιλειάδης Λεωνίδας (Μακεδονίας), Γρεβένης Αλέξανδρος (Χαλκιδικής)
4ος διαιτητής: Αρετόπουλος Αλέξανδρος (Τρικάλων)
Παρατηρητής: Σπυρόπουλος Ιωάννης (Φθιώτιδας)

Ηρακλής-Νίκη Βόλου
Διαιτητής: Τζήλος Αθανάσιος (Λάρισας)
Βοηθοί: Νατσιούλας Ηλίας (Λάρισας), Καραγκιζόπουλος Ιωάννης (Ημαθίας)
4ος διαιτητής: Βαλιώτης Αντώνιος (Λάρισας)
Παρατηρητής: Εμβραϊζόγλου Αβραάμ (Ηπείρου)

*onsports.gr

jomaΤη συμφωνία της με την εταιρία JOMA για προμήθεια του συνόλου του αθλητικού εξοπλισμού των διαιτητών όλων των Εθνικών Κατηγοριών αλλά και των ΕΠΣ για τα επόμενα τέσσερα χρόνια ανακοίνωσε η ΕΠΟ.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Η Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία και η εταιρεία JOMA ανακοινώνουν την, τετραετούς διάρκειας, έναρξη της συνεργασίας τους, η οποία αφορά στην αποκλειστική προμήθεια του συνόλου του αθλητικού εξοπλισμού των διαιτητών όλων των Εθνικών Κατηγοριών και των Πρωταθλημάτων Ενώσεων Ποδοσφαιρικών Σωματείων.

Η εταιρεία JOMA θα είναι ο μοναδικός εξουσιοδοτημένος συνεργάτης της Ομοσπονδίας για τους διαιτητές έως και το 2017, μέσω του επίσημου εμπορικού αντιπροσώπου της στην Ελλάδα, της εταιρείας GK Sports Ε.Ε. Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε το website της εταιρείας http://www.gksports.gr».

*onsports.gr

ΜαντάκηςΓια δεύτερη φορά στη διαδικασία των play-off της Super League ορίζεται ως τέταρτος ο Ημαθιώτης διαιτητής Στέφανος Μαντάκης. Στην 6η και τελευταία αγωνιστική την ερχόμενη Κυριακή 2/6, ορίστηκε στο κρίσιμο παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα με τον ΠΑΟΚ, αγώνας που θα διευθύνει ο Κερκυραίος ρέφερι Τάσος Κάκος.

Αναλυτικά οι διαιτητές της 6ης αγωνιστικής των πλέι οφ:

ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ
Μάνταλος, Καρατζάς, Ταρανάς (Αθηνών), Μαντάκης Ημαθίας 4ος

Ατρόμητος-Αστέρας Τρίπολης
Κάκος (Κέρκυρας), Μπαλτάς (Αχαΐας), Φραγκιαδάκης (Δωδεκανήσου), Ιωαννίδης Αργολίδας 4ος

ÏÉÊÏÍÏÌÏÓ ÔÓÁÑÉÔÓÁÍÇÓ - ÁÅÐ ÇÑÁÊËÇÓΟρίστηκαν από την ΚΕΔ οι διαιτητές της πρώτης αγωνιστικής των play off ανόδου, με τον Δημήτρη Καραντώνη από τον Σύνδεσμο Ημαθίας να «σφυρίζει» το Νίκη-Παναιτωλικός, με βοηθούς τους Γιάννη Καραγκιζόπουλο (Ημαθίας επίσης) και Κώστα Λαφατζή από την Πιερία

Αναλυτικά οι διαιτητές της 1ης αγωνιστικής των πλέι οφ

Κυριακή (2/06) 20.00: Νίκη Βόλου- Παναιτωλικός

Διαιτητής:  Καραντώνης Δημήτριος (Ημαθίας), Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος Ιωάννης (Ημαθίας), Λαφαντζής Κωνσταντίνος (Πιερίας), 4ος διαιτητής:  Συμωνίδης Παναγιώτης (Πιερίας).

Κυριακή (2/06) 20.00: Ηρακλής- Ολυμπιακός Βόλου:

Διαιτητής: Παπαπέτρου Αναστάσιος (Αθηνών), Βοηθοί: Νακόπουλος Παναγιώτης  (Αθηνών), Μπετσόγλου Ιωάννης (Κορινθίας), 4ος διαιτητής: Τερετίδης Φώτιος (Καβάλας).

τοπουζης διαιτητηςΑνακοινώθηκαν την Πέμπτη (30/5) από την ΕΠΟ οι διαιτητές των αγώνων της τελευταίας αγωνιστικής των μπαράζ ανόδου. Στο κρίσιμο παιχνίδι του Αχιλλέα Νεοκάστρου με τα Μουδανιά ορίστηκε ο Γιάννης Τοπούζης (φωτ) από το Σύνδεσμο Θράκης με βοηθούς τους Μιχάλη Χαρίτση και Αϊχάν Μουσκόγλου.

Αναλυτικά:

1ος όμιλος

Ορέστης Ορεστιάδας – Ορφέας Ξάνθης
Γεωργιτσόπουλος, Χατζηαθανασιάδης, Αβραμίδης (Δράμας)

Νέστος Χρυσούπολης – Μ. Αλέξανδρος Ίασμου
Φωτιάδης, Κεντζιόπουλος, Πολυχρονίου (Καστορίας)

2ος όμιλος

Ακρίτας Κ. Νευροκοπίου – Ηρακλής Αμμουδιάς
Γκράνας, Εμπλιούκ, Χατζημωυσιάδης (Ξάνθης)

Ομόνοια Σίνδου – Δόξα Πενταλόφου
Κουμπαράκης, Μανάκης, Βασιλείου (Θράκης)

3ος όμιλος

Αχιλλέας Νεοκάστρου – Μουδανιά
Τοπούζης, Χαρίτσης, Χουσκόγλου (Θράκης)

Αλμωπός Αριδαίας – Μ. Αλέξανδρος Βαφειοχωρίου
Κατής, Ναούμ, Κρομηλίδης (Φλώρινας)

4ος όμιλος

Καμβουνιακός Δεσκάτης – ΠΑΣ Φλώρινα
Κόλλιας, Ζιώγα, Γώγου (Ηπείρου)

Μ. Αλέξανδρος Άρδασσας – Καστοριά
Τσακαλίδης, Γισγάκης, Χριστάκογλου (Χαλκιδικής)

5ος όμιλος

ΑΟ Βελισσαρίου – ΑΟ Φλαμουλίου
Αθανασίου, Φάντης, Σεϊμένης (Άρτας)

ΟΦ Αγίου Ματθαίου – Θεσπρωτός
Καραλιόλιος, Στεφούλης, Κωνσταντής (Γρεβενών)

6ος όμιλος

Πύρασος – Ακαδημία Πλαταμώνα
Μανάσης, Λεωνίδας, Τσακνής (Τρικάλων)

Μαχητής Τερψιθέας – ΑΟ Μυρίνης
Μπλούνας, Δουδούμης, Δόσκορης (Φθιώτιδας)

7ος όμιλος

Ένωση Άσπρα Σπίτια – Στυλίδα
Αγγελακόπουλος, Τίκας, Δίπλαρης (Καρδίτσας)

Μυρίκη – Κύμη
Τσιρώνης, Σπυράτος, Χρέλιας (Αιτωλοακαρνανίας)

8ος όμιλος

Ναυπακτιακός Αστέρας – Αστέρας Ιτέας
Καλύβας, Χριστόπουλος, Περτέσης (Αχαΐας)

ΠΑΣ Πρέβεζα – Σκουφάς Κομποτίου
Κατσικογιάννης, Γεωργάκης, Σιαμέτης (Ηπείρου)

9ος όμιλος

Χαραυγιακός – Εθνικός
Ανούσος, Παυλέρου, Αγρανιώτης (Λακωνίας)

Μοσχάτο – Δόξα Βύρωνα
Δημητρόπουλος, Φαρμάκης, Κρετσίμος (Δυτικής Αττικής)

10ος όμιλος

Μύκονος – Κανάρης Νενητών
Σελίμος, Παλαμίδας, Σταματάκος (Λακωνίας)

11ος όμιλος

Θύελλα Ραφήνας-ΠΑΟ Λουτρακίου
Σκουλάς, Πετρόπουλος, Τσιγγινές (Θεσσαλίας)

12ος όμιλος

Αναγέννηση Πατρών – ΑΕ Κεφαλληνίας
Κόλλιας, Δαρσινός, Τόσκας (Αργολίδας)

ΠΑΟ Βάρδας – Θύελλα Αμπελοκήπων
Γιαννόπουλος, Αθανασοπούλου, Καρβούνης (Μεσσηνίας)

13ος όμιλος

Τροιζηνιακός – Μεσσηνιακός
Παναγιωτόπουλος, Ζυγούρης, Χουλιάρας (Αιτωλοακαρνανίας)

Ολυμπιακός Γυθείου – Φαλαισία
Αστέρης, Μπουρτζοβίτης, Μπούμπας (Κορινθίας)

14ος όμιλος

Ζαρός – Ιωνία 2000
Βοσκάκης, Σταυρουλάκης, Κοκμοτός (Ρεθύμνου)

Ψηλορείτης – Αγιος Νικόλαος
Κουκουλάκης, Κουράκης, Τρουλινός (Ηρακλείου)

γρατσανηςΑνακοινώθηκαν πριν λίγο από την ΕΠΟ οι διαιτητές των παιχνιδιών της 5ης αγωνιστικής των μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική. Στο κρίσιμο για τον Αχιλλέα Νεοκάστρου ματς με αντίπαλο τον αδιάφορο βαθμολογικά Αλμωπό Αριδαίας ορίστηκε ο Ευάγγελος Γρατσάνης (φωτ) του Συνδέσμου Τρικάλων, με βοηθούς τους Ευθύμη Κουρέντα και Ανδρονίκη Νιώτη του ίδιου Συνδέσμου.

Επίσης, ο Δημήτρης Μαλούτας του Συνδέσμου Ημαθίας με βοηθούς τους Γιάννη Καραγκιζόπουλο και Ανδρέα Μαυρόπουλο ορίστηκαν στο Φλαμούλι Τρικάλων, στον κρίσιμο αγώνα ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τον Θεσπρωτό Ηγουμενίτσας.

Αναλυτικά:

1ος όμιλος

Ορφέας Ξάνθης – Μ. Αλέξανδρος Ίασμου
Τεβεκέλης, Χαδήμογλου, Παπαδόπουλος (Μακεδονίας)

Ορέστης Ορεστιάδας – Νέστος Χρυσούπολης
Τσακαλίδης, Χριστάκογλου, Πασσαλής (Χαλκιδικής)

2ος όμιλος

Ηρακλής Αμμουδιάς – Δόξα Πενταλόφου
Κυριαζίδης, Λιώλιας, Βασιλόπουλος (Έβρου)

Ακρίτας Κ. Νευροκοπίου – Ομόνοια Σίνδου
Παπαγγέλλης, Γκιόσης, Χατζής (Θράκης)

3ος όμιλος

Μουδανιά – Μ. Αλέξανδρος Βαφειοχωρίου
Βουρνέλης, Αϊναλής, Νικολαΐδης (Μακεδονίας)

Αχιλλέας Νεοκάστρου – Αλμωπός Αριδαίας
Γρατσάνης, Κουρέντας, Νιώτη (Τρικάλων)

4ος όμιλος

ΠΑΣ Φλώρινα – Καστοριά
Φωτιάς, Δεμερτζής, Αποστολούδας (Πέλλας)

Καμβουνιακός Δεσκάτης – Μ. Αλέξανδρος Άρδασσας
Αγγελακόπουλος, Δίπλαρης, Τίκας (Καρδίτσας)

5ος όμιλος

ΑΟ Φλαμουλίου – Θεσπρωτός
Μαλούτας, Καραγκιζόπουλος, Μαυρόπουλος (Ημαθίας)

ΑΟ Βελισσαρίου – ΟΦ Αγίου Ματθαίου
Κελέκος, Μπουκουβάλας, Μπρέσιακας (Αιτωλοακαρνανίας)

6ος όμιλος

Ακαδημία Πλαταμώνα-Μυρίνη
Μυριούνης, Καρασαββίδης, Παπαγιάννης (Καστοριάς)

Πύρασος-Μαχητής Τερψιθέας
Τίκας Τρ., Τίκας Δ., Κολοκώτσιος (Ευρυτανίας)

7ος όμιλος

Στυλίδα – Κύμη
Φωτιάδης, Λαφαντζής, Κύφος (Πιερίας)

Ένωση Άσπρα Σπίτια – Μυρίκη
Κόνιδας, Μπούνος, Καραγιάννης (Φωκίδας)

8ος όμιλος

Αστέρας Ιτέας-Σκουφάς Κομποτίου
Μιχαηλίδης, Σέμος, Φλώτσιος (Βοιωτίας)

Ναυπακτιακός Αστέρας-ΠΑΣ Πρέβεζα
Καμπαξής, Φίλος, Μητρολιός (Εύβοιας)

9ος όμιλος

Εθνικός – Δόξα Βύρωνα
Βάτσιος, Παστρωμάς, Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής)

Χαραυγιακός – Μοσχάτο
Κακριδής, Μπετσόγλου, Σεφέρης (Κορινθίας)

10ος όμιλος

Κανάρης Νενητών – Αναγέννηση Γέρας
Σταθόπουλος, Κασσαβέτης, Κρετσίμος (Δυτ. Αττικής)

11ος όμιλος

ΠΑΟ Λουτράκι – Άτταλος Ν. Περάμου
Βρακάς, Καμπούρης, Σπανός (Εύβοιας)

12ος όμιλος

ΑΕ Κεφαλληνίας – Θύελλα Αμπελοκήπων
Νικολόπουλος, Αδαμόπουλος, Τσαλίκογλου (Μεσσηνίας)

Αναγέννηση Πατρών – ΠΑΟ Βάρδας
Γαβρίλης, Μπατζιόπουλος, Γεωργακόπουλος (Αθηνών)

13ος όμιλος

Μεσσηνιακός – Φαλαισία
Μιχελής, Γεωργακόπουλος, Καλημέρης (Πειραιά)

Τροιζηνιακός – Ολυμπιακός Γυθείου
Τσαγκαράκης (Ρεθύμνου), Οικονόμου, Ντζουροπάνος (Δυτικής Αττικής)

14ος όμιλος

Ιωνία 2000 – Αγιος Νικόλαος
Φουκάκης, Λιανδράκης, Νικολακάκης (Ηρακλείου)

Ζαρός – Ψηλορείτης
Σωτηριάδης, Μουδάτσος, Ζευκίλης (Λασιθίου)

κακοςΟ 43χρονος ρέφερι έχει πάρει την απόφαση, σύμφωνα με δημοσίευμα εφημερίδας, να «κρεμάσει τη σφυρίχτρα του» μετά το τέλος της επερχόμενης σεζόν.

Όπως αναφέρει η εφημερίδα «Sportday» αναμένεται να μειωθεί ο μέσος όρος ηλικίας των διαιτητών και αυτό είναι κάτι που θα έχει επίπτωση και στον Τάσο Κάκο. Έτσι, ο Κερκυραίος έχει αποφασίσει να σταματήσει την καριέρα του από μόνος του, βάζοντας τέλος το καλοκαίρι του 2014 κι αφού θα έχει ήδη βγει από τους πίνακες των διεθνών.

*sport24.gr

γκαραγκανηςΑνακοινώθηκαν την Δευτέρα (20/5) από την ΕΠΟ οι διαιτητές για τα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής των μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική. Στο παιχνίδι Μέγας Αλέξανδρος Βαφειοχωρίου – Αχιλλέας Νεοκάστρου ορίστηκε ο Γιάννης Γκαραγκάνης (φωτ.αριστερά) του Συνδέσμου Πιερίας με βοηθούς τους κ.κ. Τάσο Γιαμούζη και Γιώργο Θεοδώρου.

Αναλυτικά:

1ος όμιλος

Μ. Αλέξανδρος Ίασμου – Ορέστης Ορεστιάδας
Κετεσίδης, Γάδος, Κωτούλας (Σερρών)

Νέστος Χρυσούπολης – Ορφέας Ξάνθης
Γιουλάφης, Παπακύπης, Παπαναστασίου (Μακεδονίας)

2ος όμιλος

Δόξα Πενταλόφου – Ακρίτας Κ. Νευροκοπίου
Θεοδωρόπουλος, Κουπαράνη, Πίλτσης (Πέλλας)

Ομόνοια Σίνδου – Ηρακλής Αμμουδιάς
Δραγάτης, Γισγάκης, Διαμάντης (Χαλκιδικής)

3ος όμιλος

Μ. Αλέξανδρος Βαφειοχωρίου – Αχιλλέας Νεοκάστρου
Γκαραγκάνης, Γιαμούζης, Θεοδώρου (Πιερίας)

Αλμωπός Αριδαίας  – Μουδανιά
Τερετίδης, Λάζρης, Καμπερίδης (Καβάλας)

4ος όμιλος

Καστοριά – Καμβουνιακός Δεσκάτης
Γιώτης, Αντωνίου, Ζιώγα (Ηπείρου)

Μ. Αλέξανδρος Άρδασσας – ΠΑΣ Φλώρινα
Μίσσας, Ρούσσι, Πατακάς (Τρικάλων)

5ος όμιλος

Θεσπρωτός – ΑΟ Βελισσαρίου
Καλιακάτσος, Γαρδικιώτης, Φαντής (Άρτας)

ΟΦ Αγίου Ματθαίου – ΑΟ Φλαμουλίου
Ρούσσος-Μπεκερτζής, Κωνσταντίνου, Τσόγκας (Πρέβεζας)

6ος όμιλος

ΑΟ Μυρίνης – Πύρασος
Τζοβάρας, Καραγιάννης, Κατσόγιαννος (Φθιώτιδας)

Μαχητής Τερψιθέας – Ακαδημία Πλαταμώνα
Μολιχιτούδης, Μερκενίδης, Νατσιόπουλος (Μακεδονίας)

7ος όμιλος

Κύμη – Ένωση Άσπρα Σπίτια
Ευαγγέλου, Νικολάδος, Κοσμάς (Αθηνών)

Μυρίκη – Στυλίδα
Διώτης, Αντωνόπουλος, Παρασκευάς (Αιτωλοακαρνανίας)

8ος όμιλος

Σκουφάς Κομποτίου-Ναυπακτιακός Αστέρας
Καραλιόλιος, Ρίγκος, Μωυσιάδης (Γρεβενών)

ΠΑΣ Πρέβεζα-Αστέρας Ιτέας
Πουλημάς, Στόικος, Κατσούρης (Κέρκυρας)

9ος όμιλος

Δόξα Βύρωνα – Χαραυγιακός
Μπλούνας, Δουδούμης, Κουτσόβουλος (Φθιώτιδας)

Μοσχάτο – Εθνικός
Κουτσαύτης, Γεωργαράς, Μπουντούρης (Άρτας)

10ος όμιλος

Αναγέννηση Γέρας – Μύκονος
Αντωνίου, Φωτόπουλος, Λεοντακιανάκος (Αθηνών)

11ος όμιλος

Άτταλος Ν. Περάμου – Θύελλα Ραφήνας
Ανδρονικίδης, Κοτζαμανίδης, Σινιοράκης (Πειραιά)

Φοίβος Κρεμαστής – ΠΑΟ Λουτράκι
Τσουλακάς, Τζάκος, Βασιλάκης (Αθηνών)

12ος όμιλος

Θύελλα Αμπελοκήπων – Αναγέννηση Πατρών
Νεοφυτιάδης, Καλάρας, Μπούμπας (Κορινθίας)

ΠΑΟ Βάρδας – ΑΕ Κεφαλληνίας
Διαμαντόπουλος, Βεργέτης, Δημογέροντας (Αρκαδίας)

13ος όμιλος

Φαλαισία – Τροιζηνιακός
Φώτης, Μητρολιός, Πριόνας (Εύβοιας)

Ολυμπιακός Γυθείου – Μεσσηνιακός
Μάλαμας, Σπυρόπουλος, Ρούντος (Ανατολικής Αττικής)

14ος όμιλος

Αγιος Νικόλαος – Ζαρός
Χρυσός, Μαρνέζος, Καλφάκης (Χανίων)

Ψηλορείτης – Ιωνία 2000
Μουρτζάκης, Κουράκης, Τρουλινός (Ηρακλείου)